Pośrednik nieruchomości – specjalista, który czuwa nad procesem zakupu i sprzedaży nieruchomości

Przy kupnie bądź sprzedaży nieruchomości przyda się pomoc specjalisty. Transakcja taka zwykle opiewa na wysoką kwotę, warto więc, była monitorowana przez specjalistę, który sprawdzi i przeprowadzi cały proces od początku do końca.

Zakup czy sprzedaż mieszkania to dla wielu osób największa transakcja jaką przeprowadzają w życiu. To, jakie kupimy mieszkanie, bezpośrednio przekłada się na komfort życia, warto dołożyć wszelkich starań, by nieruchomość nie sprawiała problemów. Dobrze by nad przebiegiem transakcji czuwał ekspert z branży nieruchomości. Przy wyborze agenta warto kierować się marką jaką reprezentuje oraz jego doświadczeniem i profesjonalizmem.

Cechy dobrego pośrednika nieruchomości

Pośrednik nieruchomości powinien wzbudzać zaufanie i szacunek. Kluczowe cechy to profesjonalizm i empatia, ale ważna będzie też np. dyskrecja. Powody sprzedaży czy też zakupu danej nieruchomości bywają bardzo osobiste i powierzenie tych informacji obcej osobie nie jest takie łatwe, musi ona wzbudzać zaufanie.

W czym pomoże pośrednik nieruchomości

Profesjonalny pośrednik powinien sprostać wymaganiom klienta zarówno przy sprzedaży, jak i przy zakupie nieruchomości. Kupujący mieszkanie ma ograniczone zasoby czasowe, które może przeznaczyć na poszukiwanie nieruchomości, przecież ma na głowie pracę i swoje codzienne życie. W takiej sytuacji nieoceniona staje się pomoc specjalisty, który podczas jednego spotkania zbierze preferencje i przygotuje konkretne propozycje dla klienta.

Dobry doradca zna rynek nieruchomości i wie, gdzie szukać ofert spełniających oczekiwania kupującego. Reprezentując dużą firmę ma dodatkowo większe możliwości negocjacyjne przy kontakcie z deweloperem czy indywidualnym sprzedawcą. Pomoże również w analizie umowy zakupu nieruchomości, która często pisana jest językiem specjalistycznym. Dzięki doświadczeniu, które posiada pośrednik nieruchomości, klient może mieć pewność, że nie przepłaci za dany lokal, ponieważ ekspert potrafi ocenić wartość. Istotnym elementem współpracy z doradcą jest również to, że podczas prezentacji mieszkania przedstawi on jego zalety i wady. Pokaże, na co trzeba zwrócić uwagę.

Etyka doradcy nieruchomościowego

Ważnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru doradcy jest etyka jego działalności. Uczciwość i profesjonalizm są niezbędne. Reprezentując interesy klienta pośrednik powinien zrobić wszystko dla jego dobra.

Dołącz do dyskusji

Compare listings

Porównać