Salon jak w pałacu, czyli jak zaaranżować pokój dzienny w stylu glamour

Zajawka: Styl glamour charakteryzuje się elegancją, luksusem i blaskiem. Ten klimat najlepiej sprawdzi się w salonie, czyli najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu w domu.

W urządzaniu wnętrz w stylu glamour kluczowa jest kolorystyka. Barwy powinny zostać zestawione ze sobą na zasadzie kontrastu, aby podkreślić efektowne meble i elementy ozdobne. Kolory najczęściej stosowane w stylu glamour, to biały, czarny i fioletowy lub purpurowy. Konieczne są także złote lub srebrne akcenty.

Tapeta na przekór minimalizmowi

Ściany w salonie glamour nie mogą być minimalistyczne i surowe. W luksusowych wnętrzach najlepiej sprawdzi się bogato zdobiona tapeta, najlepiej z błyszczącymi elementami lub efektem 3D. W mniejszych pokojach dziennych można ją przykleić tylko na jedną ścianę, żeby nie była zbyt przytłaczająca.

Meble w eleganckim salonie powinny nawiązywać do stylu pałacowego. Podstawą są tapicerowane krzesła i kanapa, ale warto pomyśleć także o bardziej oryginalnych elementach, takich jak szezlong czy konsola. Siedziska w stylu glamour oprawia się najczęściej szlachetnymi materiałami, takimi jak skóra, żakard i plusz. Elementem rozpoznawczym tego trendu są pikowania tkanin. Mile widziane są też rzeźbione fronty szafek oraz ozdobne nogi stołów i krzeseł.

Kryształowy żyrandol nadaje charakteru

Obowiązkowym elementem salonu w stylu glamour jest ozdobny żyrandol. Najczęściej jest on kryształowy lub wykonany z elementów szklanych imitujących kryształy. Lampy tego typu nie tylko efektownie rozpraszają światło, ale dodają salonowi stylu i luksusowego wyglądu.

W pokoju dziennym urządzonym w stylu glamour powinny znaleźć się lustra. Najbardziej efektowne jest duże lustro w ciężkiej, ozdobnej ramie. Można je powiesić za kanapą lub naprzeciw okna, aby powiększyć optycznie pomieszczenie i dodać mu światła.

Dodatki muszą być spójne z całym pomieszczeniem

W stylu glamour to dodatki przesądzają o efekcie końcowym. Wszystkie elementy wystroju, nawet szczegóły, takie jak klamki, karnisze czy wazony, powinny być dopracowane i spójne z koncepcją całego salonu. Bezpiecznym rozwiązaniem jest złoto – wszystkie dodatki w tym kolorze będą jednocześnie eleganckie i łatwe w dopasowaniu.

Dołącz do dyskusji

Compare listings

Porównać