Na czym polega rola pośrednika nieruchomości?

Pośrednik nieruchomości to osoba usprawniająca transakcję pomiędzy kupującym a sprzedającym dom, mieszkanie czy działkę. Zbiera i udostępnia informacje o sprzedawanych nieruchomościach. Pomaga też w przeprowadzeniu formalności.

Pośrednik nieruchomości to przedsiębiorca, który zawodowo zajmuje się gromadzeniem informacji o nabywcach i zbywcach domów, mieszkań i działek. Za pośredniczenie w procesie sprzedaży pobiera prowizję od jednej lub obu stron transakcji. Osoby, które zdecydują się na współpracę z pośrednikiem, zobowiązane są podpisać umowę pośrednictwa. Pomoc specjalisty może znacznie przyspieszyć sprzedaż lub kupno mieszkania. Pośrednik pomaga także w przeprowadzeniu formalności związanych z transakcją. 

Pośrednik nieruchomości pomoże sprzedać dom lub mieszkanie

Jeśli chcesz wystawić nieruchomość na sprzedaż, pośrednik przygotuje profesjonalną ofertę i pomoże ci w znalezieniu nabywcy. Jego rola polega między innymi na:

• precyzyjnej wycenie nieruchomości,
• przygotowaniu profesjonalnego anonsu o sprzedaży,
• promowaniu oferty w portalach internetowych i innych mediach,
• prowadzeniu kalendarza spotkań z klientami zainteresowanymi ofertą,
• doradzaniu klientom, jak można podnieść atrakcyjność sprzedawanej nieruchomości.

Chcesz kupić nieruchomość? Skorzystaj z pomocy pośrednika

Pośrednicy nieruchomości często zawierają za sprzedającymi umowy na wyłączność – dlatego w ich ofercie znajdziesz mieszkania, domy i działki, których nie kupisz bezpośrednio od właściciela. Profesjonalny pośrednik przeprowadzi szczegółową rozmowę na temat poszukiwanej nieruchomości, zapyta o możliwości finansowe czy zdolność kredytową.

Dopiero wtedy zaproponuje podpisanie umowy i przedstawi nieruchomości ze swojej oferty, które mogą zainteresować kupujących. Otrzymasz od niego wszystkie informacje dotyczące nieruchomości, spraw budowlanych, finansowych i prawnych. W całym procesie transakcyjnym pośrednik będzie reprezentował twoje interesy i występował w twoim imieniu.

Pośrednik nieruchomości zajmuje się też formalnościami i sporządzaniem dokumentacji sprzedaży, takiej jak umowy przedwstępne i umowy sprzedaży. Czuwa również nad całą transakcją, nadzoruje zgodność procedur i sprawdza poprawność przelewu gotówki pomiędzy kupującym a sprzedającym.

Dołącz do dyskusji

Compare listings

Porównać